Мистецтво купувати
Думаю, багатьом з Вас, шановні читачі, знайома ситуація: вирішили обновити м’які меблі (стара зносилася, або просто перестала відповідати Вашим природно зрослим потребам, або з’явилися нові члени сім’ї – “молода поросль”, загалом справа житейська). Піднакопичили грошенят і відправилися в магазин. А там! Очі просто розбігаються.
Це раніше, коли в місті працювало не більше десятка фабрик м’яких меблів, ми записувалися мало не з ночі в чергу, без кінця відзначалися, змивали номери з долоньок, заповнювали листівки, а потім всі чекали, чекали. Щоб потім почути, що привезуть зовсім не той диван, який Ви задумували і буде він яскраво-блакитним замість бежевого. І тим не менш гладили його як дитину, коли ВІН після таких-то перипетій все-таки опинявся біля Вас удома. І гордо повідомляли друзів: “Ось, дістав”.
Тепер все це (сподіваюся назавжди) в минулому. Зараз у місті налічується більше 100 виробників м’яких меблів. Як не заблукати в цій великій кількості товару? Як вибрати меблі, які не розвалиться буквально через тиждень? Як, купивши диван, не пошкодувати про бездарно викинутих на вітер кровних заощадження? І що робити, якщо це все-таки сталося?
Оскільки ці питання задають собі дуже багато людей, наш журнал з цього номера починає публікацію статей, в яких ми постараємося якомога більше докладно пояснити як ПРАВИЛЬНО вибирати меблі.
Для початку потрібно визначитися чого саме прагне душа і дозволяють розміри житлоплощі (і гаманця, зрозуміло, теж). Адже в поняття “м’які меблі” входить дуже багато: це і диван (любителям етимології, буде цікаво дізнатися, що в епоху султанату в Туреччині диваном називалася не тільки м’які меблі, але і парламент, а трохи пізніше і поетична збірка), і крісло, і куточки, і софа з тахтою, і канапе, і кушетка і пр. Для необізнаних перського пояснюємо, що софа – це низький широкий диван з одним підлокітником (фахівці стверджують, що саме вона зараз на вістрі моди), тахта – це низький широкий диван без спинок взагалі. Канапе до нас потрапило з Франції – це маленький диванчик з піднесеним узголів’ям. А кушетка в перекладі з російської на російську означає м’які меблі без задньої спинки. Спочатку ні диван, ні крісло, ні софа не були призначені для того, щоб на них ще й спали. Для цього існують ліжка. Але оскільки в найближчому осяжному майбутньому в більшості наших квартир навряд чи з’явиться окреме приміщення для ліжка – в іншому світі іменоване спальнею – те можна з великою часткою впевненості припустити, що найбільш популярним видом м’яких меблів в нашій країні ще довго буде диван-ліжко. Ось на ньому-то ми і зупинимося детальніше.
Отже, Ви вирішили, що Вам необхідний диван, що розкладається. Відразу ж потрібно визначитися, як саме він повинен розкладатися. “Вперед”, “книжкою” або як розкладачка. Остання (через свою неміцність) призначена, в основному, для гостей, тобто не для частого використання.