_

946a5789

Диван – як багато в цьому звуці

Автор: admin | М\'які меблі | 21 Вер 2000 08:15

Деякі енциклопедії стверджують, що європейський диван веде свій родовід від простої дерев’яної лави. Хоча слово диван явно персидського походження, втім, як і софа – турецького.

Диван   як багато в цьому звуці

До середини пишного XVII століття, коли суворе середньовіччя залишилося далеко позаду, так чи інакше з’явилися перші справжні м’які крісла та дивани, набиті шерстю.

Один з найстаріших типів дивана – це кушетка, довге, оббите тканиною або шкірою сидіння з регульованим нахилом узголів’я. При погляді на кушетку відразу видно, що вона відбулася від стільця.

Спорідненість видають тонкі витончені ніжки. До середини XVIII століття кушетки були поширені і в Європі, і в європейських колоніях.

А ось класичне французьке канапе абсолютно не схоже на кушетку, хоча теж споріднено стільцю. На витончених, зазвичай різьблених ніжках, кріпиться така ж різьблена рама. У канапе довга спинка – на всю довжину сидіння. Її форма наводить на думку про те, що кілька спинок стільців з’єднали разом. До речі, попередниками канапе були дивани, у яких спинки стільців абсолютно явно існують окремо.

На канапе прийнято було виключно сидіти, у той час як на кушетці зазвичай невимушено напівлежали світські красуні.

Софа – це низький диван, створений за мотивами оповідань про млість мусульманського Сходу. Вона покрита яскравою оббивної тканиною або шкірою.

На ній розташовуються солідні меблеві подушки. Спочатку їх набивали вовною або кінським волосом, але потім з’явилися сталеві пружини.

Диван   як багато в цьому звуці І ось вже більше півтора століть людство благоденствує, спираючись переважно на них.

Спочатку зовні стриманий Захід волів на софі сидіти, а не лежати. Тому наше око зараз радують різноманітні типи софи, оснащені спинками як у крісел, сидіння яких розділені свого роду м’яким столиком. Але поступово ідея лежання на дивані перемогла. Треба відзначити, що в Росії вона перемогла раніше, оскільки і Схід нам ближче (згадайте Обломова).

З тих пір, як європейці стали лежати і навіть спати на диванах, вони (дивани) перетворилися до невпізнання. Звичайно, у вітальнях збереглися класичні салонні дивани. До них навіть додалися шикарні стилізації, подібні диванів “Версаче” в дусі, скажімо, “Людовика XVI”, з усією блискучою парадною атрибутикою. Свою лепту внесли і прихильники нових матеріалів, що створили витончені конструкції з хромованих трубок і чорних або кольорових шкіряних подушок, з гнутих фанери і навіть з надувних модулів. Салонний диван все також покликаний тішити око і вселяти повагу, втім, як і його офісний побратим, що прикрашає інтер’єри приміщень для переговорів і кімнат відпочинку.

канапе, кушетка, софа,
  1. Вибираємо диван
  2. Результати для софа
  3. Покупець диван – будь пильний
  4. Результати для канапе
  5. Мякі меблі – як правильно вибрати

Отзывов нет

Комментариев пока нет.

RSS-лента комментариев.

К сожалению, отзывы пока закрыты.

Інші меблі

Вікна

Виставки

Загальне

Кухонні меблі

М\'які меблі

Офісні меблі

Поради

Спальна кімната