Художні вітражі
Класичний художній вітраж бере початок в XI столітті нашої ери, коли середньовічні архітектори стали прикрашати вітражними вікнами собори і королівські палаци. Довгий час вітражі вважалися ексклюзивним прикрасою. Їх можна було побачити в збереглися з давніх часів будівлях державних установ і палацових ансамблів. Проте час диктує свої закони, і сьогодні, на тлі будівельного буму останніх десятиліть, вітраж знову знаходиться на піку популярності.
В інтер’єрі вітражне скло можна використовувати в різних варіантах і поєднаннях. Вітраж – це не обов’язково віконне скло. Вітражем можна оформити нішу в стіні або криту галерею, декоративну перегородку або помилкове вікно. Зі смаком підібраний вітраж, виконаний в авторитетній майстерні з матеріалів високої якості – це не просто гідна прикраса, але і вдале вкладення фінансів, оскільки цінність такого вітража з роками буде тільки зростати.
Відомо декілька технік виготовлення вітража. Але в основі кожної техніки – принцип мозаїчного з’єднання кольорового скла. Справжній, класичний художній вітраж – це скріплені між собою невеликі шматочки скла, з’єднані металевим профілем – протяжкою. Протяжку зазвичай виготовляють зі свинцю, латуні, міді, мельхіору. Може застосовуватися для скріплення кольорового скла і бронза. Сучасні вітражі великого розміру роблять із застосуванням алюмінієвого і біметалічного профілю із свинцевою серцевиною.
вітраж,