сброс ошибок Комплексная диагностика. Мойка. Оценка стоимости ремонта.

_

946a5789

Художні вітражі

Автор: admin | Вікна | 10 Жов 2000 08:15

Класичний художній вітраж бере початок в XI столітті нашої ери, коли середньовічні архітектори стали прикрашати вітражними вікнами собори і королівські палаци. Довгий час вітражі вважалися ексклюзивним прикрасою. Їх можна було побачити в збереглися з давніх часів будівлях державних установ і палацових ансамблів. Проте час диктує свої закони, і сьогодні, на тлі будівельного буму останніх десятиліть, вітраж знову знаходиться на піку популярності.

В інтер’єрі вітражне скло можна використовувати в різних варіантах і поєднаннях. Вітраж – це не обов’язково віконне скло. Вітражем можна оформити нішу в стіні або криту галерею, декоративну перегородку або помилкове вікно. Зі смаком підібраний вітраж, виконаний в авторитетній майстерні з матеріалів високої якості – це не просто гідна прикраса, але і вдале вкладення фінансів, оскільки цінність такого вітража з роками буде тільки зростати.

Відомо декілька технік виготовлення вітража. Але в основі кожної техніки – принцип мозаїчного з’єднання кольорового скла. Справжній, класичний художній вітраж – це скріплені між собою невеликі шматочки скла, з’єднані металевим профілем – протяжкою. Протяжку зазвичай виготовляють зі свинцю, латуні, міді, мельхіору. Може застосовуватися для скріплення кольорового скла і бронза. Сучасні вітражі великого розміру роблять із застосуванням алюмінієвого і біметалічного профілю із свинцевою серцевиною.

Для виготовлення класичного вітража використовують силікатне скло різної фактури, причому від її багатства залежить заломлення сонячних променів і те, як виглядатиме вітраж в різний час доби. Розпис з випаленням при високій температурі (3500С) гарантує вітражу довговічність: такі фарби не втратять своєї яскравості навіть через багато десятків років. Класичний набірний вітраж – задоволення не з дешевих: ціна готового вітража становить від семисот умовних одиниць за квадратний метр скла.

Особлива техніка виготовлення вітража, відома вже більше ста років, – «техніка Тіффані». Назву вона отримала на ім’я Луї Комфорту Тіффані – американського ювеліра, який її винайшов. Тіффані придумав спосіб скріпляти шматочки скла без використання протяжки. Фрагменти стекол Тіффані обертав мідною фольгою, потім розкладав на кальці в порядку, передбаченому ескізом, і споював олов’яним припоєм. Отриманий вітраж покривався патиною. Вітражі, зроблені за технікою Тіффані, вважаються вишуканими і престижними. Їх вартість – від тисячі доларів за квадратний метр і вище. Вітражами «Тіффані» можна обробити стелю, оскільки вони дуже легкі і разом з тим досить жорсткі. Виробники вітражів пропонують вишукані інтер’єрні дрібниці в стилі «Тіффані» – світильники, бра, настільні лампи. Причому фахівці відзначають, що вартість такої лампи не поступається вартості одного квадратного метра вітража, оскільки технологія виготовлення має свої складнощі.

вітраж,
  1. Вибираємо підлогове покриття
  2. Оформлення вікон
  3. Результати для вітраж
  4. Вибираємо шафа
  5. Каміни – елемент декору або додаткова система опалення

Отзывов нет

Комментариев пока нет.

RSS-лента комментариев.

К сожалению, отзывы пока закрыты.

Інші меблі

Вікна

Виставки

Загальне

Кухонні меблі

М\'які меблі

Офісні меблі

Поради

Спальна кімната