_

946a5789

Художня ковка квітів і листя

Автор: admin | Загальне | 26 Вер 2000 08:15

Кування квітів і листя – процес, без якого не обходилося виготовлення практично ні одного виробу в стародавні часи. Майстри з художньої куванні минулого з любов’ю та вмінням виковували елементи прикраси у вигляді вишуканих троянд або трепетно розгорнутих листя дивовижних рослин. Така робота вимагає здібностей, акуратності і відповідного вихідного матеріалу. Такими елементами часто прикрашається ковані меблі.

Художня ковка квітів і листя Спочатку з ковкого матеріалу роблять заготівлю циліндричної форми, яка в руках майстра через час перетвориться на розкішну троянду. Діаметр заготовки повинен бути трохи менше розміру майбутнього квітки. Один кінець заготовки простягається на квадрат.

З іншого кінця належить сформувати три шари; це слід врахувати перед тим, як відрубувати зайвий обсяг. Розділений на три частини залишився ділянку надсекают гострою сокирою у напрямку до осі. При цьому в центрі матеріал залишається недоторканим, і товщина його повинна бути рівною товщині стрижня, раніше відтягнутого на квадрат. У результаті виходять три перекривають один одного шару матеріалу.

Наступний етап – робота з формувальної плитою, в яку поміщають заготовку. Спеціальним ручником кожен з трьох шарів осаджують до товщини близько двох міліметрів і діаметра, рівного розмірами троянди.

З першого шару починають формувати розетку, що складається з п’яти листів. Розетку підсікають до середини, і виходить, що листя злегка перекривають один одного. Кожна пелюстка розсікають, вигинають вгору, а потім розклепують на ковадлі і формують з них «барило». Другий і третій шари формуються аналогічним чином, з тією різницею, що кожен з наступних шарів повинен бути більше, ніж попередній. Розетки в кожному шарі висікають так, щоб третій шар перекривав другий, а другий, у свою чергу, перекривав перший. Перед тим, як підігнути листя третього шару до двох попередніх, їх розганяють, щоб форма пелюсток була якомога більш природною.

Після остаточного формування квітки приступають до виготовлення стебла: квадратний стрижень нагрівають, простягають, збиваючи ребра і поступово надаючи йому форму стебла. Майже готову троянду нагрівають і кліщами остаточно надають їй природну форму.

При виготовленні троянди з листа використовують практично ту ж методику. Тільки три пятілістной розетки роблять окремо, а потім по центру на колючці з’єднують ковальської зварюванням. Решта етапи роботи дублюють описані вище. При такому варіанті виготовлення троянда виходить не такої вишуканої, як при роботі із заготівлею.

Відомий і спосіб кування троянди по частинах. На стеблах діаметром 15. 20 і 25 мм виковували по три кульки. Потім отримані заготовки проковують на лист, роблячи його товще у стебла і тонше до країв. Пелюстки складають стопкою і проковують круглим бородком, попередньо нагрівання. Після обробки всіх трьох груп пелюсток працюють з ковальської зварюванням.

заготівля, пелюстка, троянда,
  1. Художні вітражі
  2. Вибираємо шафа

Отзывов нет

Комментариев пока нет.

RSS-лента комментариев.

К сожалению, отзывы пока закрыты.

Інші меблі

Вікна

Виставки

Загальне

Кухонні меблі

М\'які меблі

Офісні меблі

Поради

Спальна кімната