Поради по утепленню деревяних вікон
Не дивлячись на те, що пластикові вікна зайняли міцне місце на ринку СНД, звичайні дерев’яні вікна, як і раніше користуються попитом серед населення. Головними достоїнствами дерев’яних вікон в порівнянні з пластиком є їх прекрасні екологічні характеристики. Однак, з похолоданнями і приходом зими, дерев’яні вікна починають пропускати холод. Не можна не відзначити, що ремонт пластикових вікон в багатьох випадках виявляється дорожче аналогічних робіт з вікнами дерев’яними.
Щоб вирішити цю проблему, можна віддати перевагу пластиковим вікнам, але навряд чи це буде доцільно, тому що ціна на якісний металевий віконний профіль досить висока. Тому краще утеплити наявні дерев’яні вікна. Ми хочемо познайомити вас з деякими популярними способами утеплення звичайного дерев’яного вікна.
Найдешевший і найпростіший спосіб утеплення вікон – смуги мокрої газети скрутити особливим чином і наштовхати щілини між рамами, а зверху заліпити їх папером. Недолік такого способу в тому, що з приходом тепла ці смуги потрібно буде знімати, а знятися вони можуть прямо з фарбою. Потім для додання рам акуратного привабливого вигляду їх доведеться заново фарбувати.
Другий спосіб утеплення схожий на перший, тільки в щілини між рамами потрібно набити вати, поролон, парафін або білизняний шнур, а заклеїти щілини тканинними смугами, вимоченими в мильній воді. По весні такі смужки легко знімуться, залишивши поверхню рами не зіпсованою. При цьому тканинні смуги набагато краще стримують холод.
Третій спосіб полягає у використанні різних видів спеціальних утеплювачів, які вбудовуються прямо в стулки рами. Для цього всі віконні стулки треба зняти з петель, по їх периметру прорізати тонкий паз, вставити туди утеплювач. Далі між половинками віконних стулок поміщається ущільнювач для уловлювання пилу, а місця примикання скла до стулок обробляються силіконовим герметиком. Для того, щоб підготовлені таким чином вікна потім легко відкривалися і закривалися, їх після установки потрібно підігнати.
Як утеплювач у таких випадках використовують прокладки з полівінілхлориду, поролону або пінополіетилену, але найкращим варіантом утеплювача є гумові прокладки. Вони зносостійкі, важко піддаються деформації, а тому довговічні і якісні.
Утеплення гумовими прокладками коштує недешево, проте саме цей спосіб дозволить провести теплоізоляцію дерев’яних вікон на самому високому рівні. Обладнавши вікна такими утеплювачами, ви забезпечите собі тепло і затишок на весь довгий холодний період. Крім того, гумовий утеплювач укупі з москітною сіткою забезпечує хорошу шумоізоляцію вікон.
стулка, утеплення, утеплювач,